sedící básník na sloupu u moře

Jmenuji se Petr H. Křivánek a plním vaše sny

Jsem brněnský spisovatel, básník a fotograf. A všemi těmito prostředky vám plním sny. Používám obrázky, fotografie, poezii i prózu jako nástroj k vyprávění příběhů, které vás přenesou do jiného světa. A není to jen sféra fantazie, ale hlavně jiná realita. Zdánlivě obyčejný život nabízí mnoho potencionálních realit. Já vám ukážu možnosti, kudy by se vaše bytí ubíralo, kdybyste si zvolili jinou cestu. Projdu ji zkrátka za vás. Podívám se na zajímavá místa. Zažiju dobrodružné příběhy. A o všem vám podám svědectví. Výpověď obyčejného života.

Tato webová stránka je autorská. Proč o tom mluvím? Znamená to, že jsem tvůrcem obsahu, jinými slovy fotografie jsem pořídil já, básně i články jsem také napsal, nejsou sbírkou od jiných autorů. Texty jsou literárním počinem, mohou a nemusí nutně vyjadřovat můj osobní názor, kolikrát využívám i názorů jiných. Pokud chcete zjistit, se kterými se ztotožňuji, využijte komentáře nebo piště rovnou do kontaktu. Také máte možnost poslat mi námět na obsah dalšího textu.

logo MrBin
logo MrBin


„Mé vyprávění změní Váš život!“


Specializuji se na focení opuštěných a chátrajících míst. Zvláště pak zničených kostelů ve vesnicích, které byly v oblasti našeho pohraničí. Mnohé z nich bojují o holou existenci, celá řada však již podlehla zubu času. Pořád ovšem nacházím i takové, co dokážou překvapit. Třeba malebným barokním interiérem. Na toto téma pořádám výstavy a přednášky. Také si můžete zakoupit kalendář velikosti A3 na rok 2020 s výběrem opuštěných kostelů.

Další oblastí, jíž se má fotografická cesta ubírá, je tak zvaný URBEX.

Urban exploration je poznávání měst, továren, zámků, hotelů a jiných objektů, či podzemních prostor, které vznikly lidskou činností a jsou opuštěny. Návštěva takových prostor věstí často nebezpečí a není jednoduché se do podobné budovy dostat. Urbexeři se pohybují na hraně legálnosti, nicméně v kodexu jasně zní: Nic neničit, nic neodnášet, jen fotografie.

 

Právě mé fotografie ze zahraničního urbexu budou součástí příští výstavy 15. ledna 2020.

Spisovatelské činnosti se věnuji již pár let, ale vždy to odnesl jen můj šuplík. Když jsem se v roce 2018 rozhodl, že půjdu s kůží na trh, poslal jsem pár povídek do různých soutěží. Nejen ty oceněné si můžete stáhnout a přečíst na stránkách s elektronickými knihami. E-BOOKY jsou ideální zejména pro čtení ve vlaku či ukrácení cesty autobusem.

Pro mé pravidelné čtenáře, kteří mají rádi mé glosy k aktuálnímu dění, zveřejňuji každý týden ve čtvrtek příspěvek do svého BLOGu s názvem Mister Bin. Jsou to postřehy a komenty, zdánlivé maličkosti, ze kterých se utváří náš vesmír. Proč se blog jmenuje právě MrBin? Dozvíte se zde. Komentujte mé články a vyjádřete svůj názor nebo napište, o čem byste chtěli číst příště.

Na mých stránkách najdete také druh tvorby zvaný KOMIX. Je o dvou chlapících, kteří ve stínu hospody polemizují o palčivých otázkách světa. Jejich filosofie je až nefilosoficky strohá a přímá. Jestliže vám jsou jejich nátury blízké a problémy, jež řeší povědomé, je to tím, že se opravdu odehrály, právě ve jmenovaných restauračních prostorách. Nikdy nevíte, jestli nesedím poblíž a nezapisuji si, o čem se bavíte.

A pokud vás zajímá, proč se jmenuje právě takto, přečtěte si článek, Není komix jako komiks.

 

Básníkem jsem ještě déle, než spisovatelem. Vlastně od dětství. Poezie z tohoto období se bohužel, naštěstí nedochovala. I z období puberty jsou to jen nepublikovatelné útržky. Z období vojny se však dochovala celá sbírka s názvem „Óda na gumu.“ Tu jsem úspěšně schovával až do konce služebního období a píšu o ní v jednom ze svých románů.

Zvláštním druhem tvorby se pro mě staly básně na zakázku. Lidé mně zadali téma a pět slov, na které jsem složil báseň. Většinou jsem za to dostal pivo, které jsem ovšem vypil během skládání oné básně, takže výsledek se do rána vstřebal. Ale básně zůstaly. Uspořádal jsem tedy soutěž a zúčastněné básně i tu vítěznou naleznete v sekci básně.

Za svůj život jsem napsal přes sedm set básní, počítám-li jen ty, co jsem nevyhodil. I tak nebyla volba devadesáti z nich pro papírovou knihu jednoduchá. Výběr byl proveden ze čtyř sbírek a opatřen vlastními fotografiemi. Tak spatřila v roce 2015 světlo světa kniha básní s názvem SAMOMLUVA. Pokud by nebyla dostupná v obchodech, napište mi a já se pokusím vám nějakou sehnat.

Face Book a jiné sociální sítě

Dnes je pro autora již nutností, prezentovat se na sociálních sítích. Tak i MrBin má jak svou FB stránku, ale i skupinu fanoušků. Dozvíte se tam o chystaných i proběhlých akcích a někdy i to, ve které hospodě budu večer lemtat škopek se svým nepostradatelným zápisníkem.

Pár obrázků občas hodím i pro kamarády, kteří nemluví česky na Instagram. Ale myslím, že dnes již většina z vás ovládá více jazyků, než jen dialekt vesnice, ve které jste se narodili. Navíc jeden obrázek je za milion slov.láhev vína s vinětou a logem MrBin
suvenýry MrBin celek

E-knihy, kalendář a další zboží si můžete koupit v obchodě.

MrBin skupina Facebook

Chci se přidat ke skupině MrBin na FB

 

Tohle je věc, kterou musíte mít. Kouzelný hrníček, co se po zahřátí odbarví a odhalí logo MrBin.

urbex interiér opuštěné vily

Možná, že zrovna v takové pracovně vznikají ony příběhy, které pro vás sepisuji.

urbex opuštěná kasárna v Maďarsku

vizitka MrBin blogování o životě

Vezmu vás do jiného světa. Skrze mé příběhy a fotografie zažijete něco úžasného. Obrazovka monitoru nebo display telefonu či tabletu se pro vás stane oknem do krajiny fantazie. Sledujte blog a vyjádřete svůj názor nebo vyslovte svá přání. Navštivte se mnou tajemná a opuštěná místa. Už pro vás nebudou nedostupná, nemusíte do hlubokého lesa anebo vstávat za úsvitu do zimního dne. Udělám to za vás a o všem vám budu referovat. A kdo ví, možná vezmu nějakého zájemce s sebou na dobrodružnou výpravu. Já splním vaše sny.

MrBin