Heuristika představuje zkusmé řešení problémů, pro něž neznáme algoritmus nebo přesnou metodu.
Heuristické řešení je často přibližné, založené na odhadu, intuici, zkušenosti, rozumu nebo vodě. Typickým příkladem Heuristiky je metoda: Pokus-omyl. Sice vám napoprvé nezaručuje nejlepší výsledek, ale metoda je rychlá jednoduchá a univerzálně použitelná.
Což o to u věcí, kde je to padesát na padesát se problému zbavíte nejpozději na podruhé. Jenže u záležitostí s mnoha různými variacemi výsledku se nemusíte trefit nikdy.
Podle mého názoru může použití této metody napáchat daleko více škod, než jiné filozofické směry, jako je holismus nebo čirý šamanismus a předpovídání budoucnosti z ptačích kůstek.
Zřejmě proto si ji tolik oblíbily světové vlády. Zvláště pak ta naše v tomto oboru vyniká. Takový způsob jí umožňuje neustále přijímat nová a nová opatření bez jakékoliv účinnosti. Kdo si potom dovoluje obviňovat všechny ty úředníky z nečinnosti? Vždyť oni už vypotili padesát dva řešení situace, to je vám snad málo? A do rána vyblijí další čtyři opatření, která jsou úplně stejná jako ta poslední, ale tvrdší.
Ve stranických novinách následně vyjde článek o sofistikovaných postupech vlády, která když nemohla najít okamžité řešení, předpokládala, že jej má a zkoumala, jak z něj získat zpětně postup. A když už nevěděla, jak se vylhat ze lži, změnila rovnou ústavní zákon, aby narovnala podmínky pro své rejdy, čímž se dopustila prvního reverzního zákonodárství v dějinách teď už ne-demokracie.
„Hurá!“ Zajásal dav nad paradoxem doby, že čím ambicióznější je projekt, tím snazší je cesta k jeho realizaci.
Časopis Antivir vydá seznam největších Fuck Newz, aby názory jejich autorů vyřadil ze hry. A světová zdravotnická organizace podporována dvanácti ministry zdravotnictví z deseti bude pod záminkou ochrany jejich zdraví, zavírat seniory do karanténních kempů.
Heuristický gulášek opepří v televizi prohlášením, která poplašná zpráva je poplašnější a kterým nepochybným specialistům máme věřit v prvním čtvrtletí roku 2021. K tomu, jako přílohu, uvaří neumětelský zaručeně vědecký mikrobiologický knedlíček, bez chuti a zápachu, zato hodně nadýchaný. Odporná veřejnost se chytá za hlavu a obyčejný člověk se cítí zmaten.
Které zprávě věřit rozhodne rozpočítadlem:
Ententyky, dvě politiky, občan je bez elektriky.
Nebyl zticha dost, narazil si nos!
Nemohu se zbavit pocitu, že pojem HOAX byl vytvořen jako silný nástroj cenzury. Ale my už se v tom přece vyznáme. Nebo ne?
Tato zpráva neobsahuje koronavirus!
Starší článek k problému s problémy: